Diagnostyka

Pobrania od 7:40 do 10:00.

KTG i EKG od 7:40 do 10:00 oraz od 16:00 do 18:00

BADANIA LABORATORYJNE

Opis badań i cennik do wglądu w Centrum Medycznym TW-Med.

BADANIA BAKTERIOLOGICZNE

Opis badań i cennik do wglądu w Centrum Medycznym TW-Med.

DIAGNOSTYKA INFEKCJI

Opis badań i cennik do wglądu w Centrum Medycznym TW-Med.

KTG – BADANIE ODBYWA SIĘ W GODZINACH 7:40 – 10:00 ORAZ 16:00 – 18:00

Kardiotokografia czyli KTG to badanie polegające na  monitorowaniu pracy serca płodu oraz na jednoczesnym zapisie czynności skurczowych mięśnia macicy. Badanie to przeprowadzane jest w ramach opieki przedporodowej. Dzięki KTG możemy wcześnie wykryć sytuacje zagrożenia zdrowia lub życia płodu.

EKG (ECG) – BADANIE ODBYWA SIĘ W GODZINACH 7:40 – 10:00 oraz 16:00 do 18:00

Elektrokardiografia czyli EKG to badanie diagnostyczne wykorzystywane przede wszystkim w celu rozpoznawania chorób serca. EKG jest to metoda polegająca na rejestracji elektrycznej czynności mięśnia sercowego z powierzchni klatki piersiowej w postaci różnicy napięć pomiędzy dwoma elektrodami. Wyniki badania są graficznie przedstawiane w formie krzywej, na specjalnym papierze milimetrowym bądź na ekranie monitora.

CYTOLOGIA

Cytologia to potoczne określenie badania cytologicznego, które jest badaniem przesiewowym. Ma ono na celu wykrycie raka szyjki macicy. Badanie cytologiczne pozwala na wczesne rozpoznanie stanu przedrakowego szyjki macicy. Polega ono na mikroskopowej ocenie rozmazu pobranego z tarczy i kanału szyjki macicy. Badanie nie jest bolesne. Jak każde badanie ginekologiczne tak i to wymaga od kobiety ogólnego rozluźnienia się. Najlepszym czasem na wykonanie badania cytologicznego jest okres między 10 a 18 dniem cyklu miesiączkowego.

HISTERO-SALPINGO-SONOGRAFIA

Histerosalpingosonografia nazywana również HSG lub HyCoSy to metoda badań kobiecych narzadów rodnych. Jest to badanie, które za pomocą sondy ultrasonograficznej i soli fizjologicznej pozwala zobrazować stan jamy macicy i drożność jajowodów.

USG

Nieinwazyjna metoda diagnostyczna wykorzystująca zjawisko rozchodzenia i odbijania się fal ultradźwiękowych, która pozwala ocenić wielkość, kształt i strukturę badanych narządów. Centrum Medyczne TW-Med oferuje pacjentom badania USG wykonywane na najnowszej generacji sprzęcie renomowanych firm: Medison-Sansung i General Electric.

Aparat ACCUVIX A30 i VOLUSON 730 to aparatura wyznaczająca najwyższe standardy w diagnostyce ultrasonograficznej. Wykorzystywane w Centrum Medycznym TW-Med ultrasonografy zapewniają możliwość badania na najwyższym poziomie zarówno w projekcji 2D, przepływach naczyniowych jak i 3D oraz 4D.

Badania są wykonywane sondą przezbrzuszną i dopochwową.

USG GINEKOLOGICZNE

Wykonujemy przez powłoki brzuszne z wypełnionym pęcherzem lub głowicą dopochwową -TV przy opróżnionym pęcherzu moczowym. Badanie ocenia struktury i narządy miednicy mniejszej – macicę ,jajniki, jajowody, pęcherz moczowy.

USG POŁOŻNICZE

Potwierdzenie ciąży, uwidocznienie zarodka z oceną jego wzrostu i rozwoju, ocena prawidłowości rozwoju ciąży, rozpoznawanie wad, diagnostyka niewydolności szyjki macicy.
Zgodnie z rekomendacjami PTG wykonujemy poniższe badania w ciąży:
USG wczesnej ciąży
USG w 11-13 tygodniu
USG w 18-22 tygodniu
USG w 30-33 tygodniu
USG – COLOR DOPLER
USG 3D/4D